2017/09/22   ورود به سايت     ثبت نام كاربر  
 

خیرنامه داخلی پتروشیمی ممسنی
 چاپ   
اخبار داخلی

 

 جلسه KOM  شروع طراحي مهندسي پايه با شركت بازل آلمان برگزار شد

مدير عامل پتروشيمي ممسني جناب آقاي مهندس دوج با بيان اين مطلب افزودند اين جلسه در تاريخ 3/3/1389 و با حضور مديران عامل شركتهاي گروه دنا و تيم MC به مدت 3 روز برگزار گرديد در اين جلسات طرفين پس از معرفي تيم هاي دوطرف به بحث و بررسي طراحي پايه پرداختند . در بخش طراحي پايه اين موارد مطرح گرديد: 1- آحاد اندازه گيري2-محدوده طراحي 3- يوتيليتي كانديشن 4- بازنگري اطلاعات شرايط محيطي در PDP 5-تعيين كد ها و استانداردها در طراحي پايه 6- شماره گذاري واحدهاي اضافي با در نظر گرفتن شماره واحد هاي موجود در بخش يوتيليتي 7- بررسي PLOT PLAN پيشنهادي ارائه شده توسط MC 8- ضريب طراحي تجهيزات براي كار در محدوده 60 درصد تا 110 درصد 8- تصميم گيري در خصوص استفاده از استانداردهاي نفت ايران به عنوان استاندارد محلي در طراحي ها و ...

جلسه دفاع و بررسي مشترك COMMENT هاي ارسالي PDP (طراحي دانش فني) با كارشناسان شركت بازل برگزار شد

آقاي مهندس دوج مدير عامل پتروشيمي ممسني با بيان اين خبر افزودند در تاريخ 27/2/1389 و به مدت 3 روز تيمي متشكل از مديران عامل كارفرمايان پتروشيمي دنا و كارشناسان MC جهت دفاع و بررسي مشترك اظهار نظرهاي فني  ارسالي با شركت بازل و نهايي نمودن مدارك فنيPDP تشكيل جلسه دادند . در اين جلسه اظهار نظرهاي فني پتروشيمي ممسني كه بيشترين اشتراك را با دو پروژه ديگر(دهدشت و بروجن) در برداشت برگزار گرديد و تعداد 1163 اظهار نظرهاي فني  يك به يك مطرح و شش نماينده MCتوجيهات خود را مطرح نمودند كه در نهايت از مجموع اظهار نظرهاي فني  مطرح شده MC تعداد 893 اظهار نظرهاي فني  مورد قبول شركت بازل قرار گرفت و توافق شد 576 مورد را در بخش PDP و 311مورد توسط بخش طراحي  پايه شركت بازل انجام شود ،‌ضمناً پس از توضيحات كاملتري از طرف كارشناسان شركت بازل 270 مورد اظهار نظرهاي فني  درخواستي MC حذف گرديد.

اتمام عمليات شيب زني و بهسازي تراشه رودخانه

آقاي مهندس دوج مدير عامل شركت پتروشيمي ممسني با بيان اين مطلب افزودند كه عمليات شيب زني و بهسازي تراشه رودخانه مشرف به زمين پرو‍ژه به اتمام رسيده است ايشان در ادامه افزدوند كه پنجه و تشك گابيوني درون رودخانه در كيلومتر هاي 100 تا 350 نيز به پايان رسيده و تسطيح و بهسازي بخشهايي ديگر از رودخانه نيز رو به اتمام است

قرارداد طراحی مهندسی پایه تولیدپتروشیمی  ممسنی با شرکت لیوندل بازل آلمان امضاء شد 

 به گزارش روابط عمومی پتروشیمی ممسنی جناب آقای مهندس دوج با بیان این خبر افزودند.  قرارداد طراحی مهندسی پایه تولید HDPE پتروشیمی ممسنی به مبلغ 2 میلیون و 100 هزار یورو ممسنی با شرکت لیوندل بازل آلمان امضاء شد. این قرارداد شامل طراحی بخشهای فرایندی و سیلوهای نگهداری و  بسته بندی می باشد . مدت این قرارداد 7 ماه می باشد و بلافاصله پس از تبادل قرارد اد موثر می شود .

 تفاهم نامه انجام طراحی مهندسی پایه بخشهای یوتیلیتی و آفسایت پروژه 

پتروشیمی ممسنی با یک شرکت ایرانی امضاء شد

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی ممسنی جناب آقای مهندس دوج مدیر عامل این پروژه با اعلام این خبر افزودند مبلغ این قرارداد 8.150.000.000 ریال و مدت انجام آن 7 ماه است . بخشهای یوتیلیتی و آفسایت پروژه شامل طراحی واحد های آب خنک کننده ،‌واحد آبDMبخش تولید برق، ایستگاه گاز طبیعی، ایسنگاه افت فشار اتیلن ،‌فلر،‌تولید هوای فشرده ، نیتروژن و ... می باشد . شایان ذکر است شرکت بام دژ طرح  با مشارکت شرکت کاناز مشاور برنده این مناقصه از بین 5 شرکت کننده در مناقصه مذکور بالاترین امتیاز را داشته  که پس از  برپایی مراحل قانونی به عنوان برنده معرفی گردید.  

WBS پروژه پتروشیمی ممسنی نهایی گردید.

به گزارش مدیر عامل پتروشیمی ممسنی work breakdown structure (WBS) پروژه پتروشیمی ممسنی که همان شکست اوزان پروژه می باشد توسط (MC)مدیریت طرح، شرکت تدبیر نیرو نهایی و اعلام گردید. این شکست اوزان نشان دهنده وزن تمامی فعالیتهای پروژه است توسط کارشناسان شرکت ملی صنایع پتروشیمی نهایی و به تایید رئیس محترم هیات مدیره پتروشیمی ممسنی نیز رسید . ر مبنای این WBS ، میزان پیشرفت پروژه بطور روزانه ، هفتگی ، ماهانه قابل اندازه گیری و ارائه خواهد بود . ساختار شکست کار ، تجزيه سلسله مراتبي و سطح به سطح يكپروژه به اقلام قابل تحويل (Deliverables) است و اقلام قابل تحويل, خروجيهايي هستندكه در انتهاي پروژه تحويل مي‌گردند كه مي‌توانند محصولات , تجهيزات , ماشين‌آلات ،تسهيلات ، سخت‌افزار , نرم‌افزار , دستورالعملها و مدارك يا مجموعه‌اي از آنها باشندعناصر PCWBS هميشه با اسم تعريف مي‌شوند نه با فعل . هدف از تهيه اين ساختار عبارتست از :

 1- شكستن محدوده كار به اجزاء كوچكترو قابل‌مديريت كه اين اجزاء قابل پيش‌بيني , برنامه‌ريزي . قابل‌ تخصيص به فرد يا افرادمسئول و يا دپارتمان ، جهت تشكيل مي‌باشند.

2- ايجاد همزباني بين صاحبان ، پيمانكاران , مشاورين و دست‌اندركاران پروژه .

3- به حداقل رساندن احتمال ناديدهگرفته شدن بخشي از پروژه .

4-  احراز اطمينان از بررسي تمامي اقلامي كه بدون تكرار شدن در انتهاي پروژه مي‌بايست تحويل گردند .

 تامبن آب زمین پروژه پتروشیمی ممسنی

جناب آقای مهندس دوج مدیر عامل پتروشیمی ممسنی با بیان این مطلب افزودند: پس از تشکیل جلسات متعدد با مالکین زمین پیرامون محل حفر چاه که در مسیر جاده دسترسی به محل حفر چاه صاحب نسق زراعی هستند وبا هماهنگی آنان عبور ماشین آلات حفاری از بالادست و مجاور زمینهای آنان انجام و ماشین آلات حفر چاه در محل حفر چاه مستقر شدند.ایشان ادامه دادند پس از استقرار کامل ماشین آلات حفاری در محل حفر چاه ، عملیات حفاری آغاز و خوشبختانه میزان آب مورد انتظار تامین گردید. در حال حاضر عملیات حفاری چاه به پایان رسیده است و مرحله اندازه گیری شدت جریان آب خروجی با هماهنگی سازمان آب نورآباد ممسنی آغاز شده است و تقاضا برای حفاری چاه دوم در حال پیگیری می باشد. 

سهام پتروشیمی ممسنی در اختیار شرکت باختر ، به چهار شرکت دیگر واگذار شد .

 به گزارش امور سهام پتروشیمی ممسنی نقل و انتقال سهام پتروشیمی ممسنی به

شرکت باختر به میزان 000/800/124 سهم به شرکتهای

1- پتروشیمیایی دلفین به تعداد000/800/49

2-شرکت سرمایه گذاری توسعه و ساختمانی برج آوران به تعداد 000/000/25 سهم

3- شرکت شادان شهر باختر به تعداد 000/000/25 سهم

4- شرکت افرا سازه باختر به تعداد 000/000/25 سهم

 منتقل شد

 -آغاز عملیات  اجرای فعالیتهای زود هنگام پتروشیمی ممسنی با انتخاب پبمانکار مربوطه

مدیر عامل پترو شیمی ممسنی جناب آقای مهندس دوج با بیان این خبر اعلام کردند:فاز اول عملیات زود هنگام پتروشیمی ممسنی که شامل عملیات فنس کشی، مهار رودخانه و احداث کانال جمع آوری و هدایت آبهای سطحی می باشد ، با برگزاری مناقصه مذکور و انتخاب پیمانکار مربوطه به زودی آغاز می شود . شرکت نورباران از بین 11 شرکت کننده در مناقصه با بالاترین امتیاز فنی و ارائه کمترین قیمت برنده مناقصه معرفی شد . لازم به ذکر است که امتیازات فنی از سوی مدیریت طرح (MC)و با توجه به مدارک و مستندات ارائه شده از سوی شرکتها صورت گرفت . گفتنی است فعالیت شرکت نورباران به عنوان پیمانکار اجرا کننده عملیات زود هنگام پروژه پتروشیمی ممسنی تا دو هفته آینده در سایت مربوطه آغاز می شود و به مدت 7 ماه به طول خواهد انجامید .  

-جلسه Kick of meeting دانش فنی پلی اتیلن سنگین پتروشیمی ممسنی برگزار شد.

به گزارش مدیر عامل پتروشیمی ممسنی از تاریخ 29/4/1388 لغایت 6/5/1388 جلسه Kick of meeting  قرارداد دانش فنی تکنولوژی ACP پلی اتیلن سنگین پتروشیمی ممسنی در کشور آلمان برگزار شد . در این سفر که با حضور مدیران عامل شرکت های پتروشیمی ممسنی، دهدشت ،بروجن و کارشناسان شرکت تدبیر نیرو به عنوان مدیریت طرح MC برگزار گردید ، تمامی موارد فنی پروژه با شرکت بازل نهایی گردید و به این ترتیب مراحل انجام لیسانس و دانش فنی پروژه توسط شرکت بازل به طور رسمی آغاز شد و مقرر گردید که در سه ماه آینده اسناد اولیه پروژه و اسناد نهایی قسمت A در هشت ماه آینده و قسمت B در 12 ماه آینده صادر و تحویل گردد. طی این سفر از واحدهای پلی اتیلن سنگین با تکنولوژی مشابه بازدید به عمل آمد و همچنین مذاکرات اولیه در خصوص عقد قرارداد مهندسی پایه با شرکت بازل صورت پذیرفت .

 عملیات زمین شناسی و ژئو تکنیک زمین پروژه پتروشیمی ممسنی به پایان رسید...

به گزارش مدیر عامل پتروشیمی ممسنی جناب آقای مهندس دوج عملیات زمین شناسی وژئوتکنیک زمین پروژه پتروشیمی ممسنی با هدف کلی تامین نیازهای ژئوتکنیکی مرحله شناخت احداث مجتمع پتروشیمی ممسنی به پایان رسید. گزارش این عملیات که مشتمل بر ارائه توصیف و تفسیر اطلاعات زمین سایت پتروشیمی ممسنی می باشد به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده است وجهت انجام فعالیت های کاربردی برای پیمانکار مدیریت طرح (MCارسال شد .

عملیات تسطیح  زمین پروژه پتروشیمی ممسنی به پایان رسید ...

به گزارش مدیر پروژه پتروشیمی ممسنی جناب آقای مهندس هاشم زاده عملیات تسطیح ، رگلاژ و متراکم نمودن زمین پروژه پتروشیمی ممسنی به پایان رسید و مراحل تحویل موقت فاز اول زمین پروژه توسط مدیریت طرح MC آغاز شد .

فعالیتهای زود هنگام Early work زمین پروژه پتروشیمی ممسنی آغاز شد ...

به گزارش مدیر عامل پتروشیمی ممسنی فعالیت های زود هنگام زمین پروژه پتروشیمی ممسنی توسط پیمانکار مربوطه و با مدیریت MC آغاز شد . این فعالیت ها شامل طراحی فنس کشی ، کانال جمع آوری و هدایت سیلابها ، محوطه سازی ، جاده های دسترسی و حراستی ، حصار کشی ، گابیون گذاری حاشیه رودخانه و معبر احشام در محوطه اراضی کارخانه و همچنین محاسبه شرایط اقلیمی و جوی منطقه می باشد مدت انجام این قرارداد از زمان شروع تا نهایی شدن آن هفت ماه است .

 

 

 

 

 

 چاپ   
اخبار
News Feed Is Not Available At This Time. Error message:The remote name could not be resolved: 'rssnews.ir'

 چاپ   
اخبار تصویری
News Feed Is Not Available At This Time. Error message:The remote name could not be resolved: 'rssnews.ir'

 چاپ   
 
 
Copyright By Mamassani Petrochemical Co
طراحی سایت توسط وبکده